Doğa Şenliği

2011 yılı itibari ile başlayan “Doğa Şenliği” ilk iki yıl Tübitak desteğiyle gerçekleşmiştir. 2013 yılı itibari ile de Ali Nihat Gökyiğit (ANG) Vakfı desteği ile gerçekleşmektedir.  “Doğa Şenliği” doğaya, çevreye, bitkilere ilgi duyan herkese açıktır ve şenlik boyunca tüm etkinlikler ücretsizdir.

Doğada öğrenmenin başarısı, yaşanarak kanıtlanır; ama öncelikle bunu keşfetmek gerekir. Botanik bahçeleri, bu keşfin sağlanabileceği uygun alanlardandır. Doğa Şenliği bu bilinçle, her yıl ve her yaşa yönelik düzenlenmektedir. Her yıl katılımcı sayısının artması, bu keşfin ne kadar keyifli bir yolculuk olduğunu gözler önüne seriyor. Şenliğe katılan diğer kurum ve kuruluşlar da bu yelpazenin genişliğinin göstergesidir. 

Öğrenmenin yaşı yoktur. Her geçen gün yeni şeyler öğreniyor ve bunları paylaşarak gelişiyoruz. Bilgi edinme süreci, doğası gereği katılımcı ve paylaşımcıdır. Özellikle canlılar dünyasının keşfi, kuşaklar boyu aktarılarak sürdürülen birikimlerle anlam kazanır. NGBB bulunduğu alanda, bilgiye ilgi duyanların her zaman başvurabileceği bir kuruluştur.

Çeşitli çocuk ve yetişkin etkinliklerinin yer aldığı şenliklere halkımız, 7’den 70’e yoğun bir katılım göstermiştir. NGBB'nin, kentlerdeki betonlaşmış yaşam alanlarının yarattığı sorunlara karşın, "betonlaşmaya inat doğal hayat" anlayışıyla sürdürdüğü eğitim faaliyetlerinin amacına uygunluğu, bu şenlikler sayesinde bir kez daha kanıtlanmaktadır. 

Gelenekselleşen “Doğa Şenliği” her yıl Mayıs ayında gerçekleştirilmektedir.  Şenlik planlama aşamasında her türlü öneri, katkı ve destek için Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresi aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Yaşanılacak güzel bir dünya için, doğayı yaşatmak için elele verelim... 

Gerçekleşen Şenlik Tarihleri:

1. NGBB - TÜBİTAK Doğa Şenliği 21 Mayıs - 22 Mayıs - 23 Mayıs 2011  (3 Gün)

2. NGBB - TÜBİTAK Doğa Şenliği 19 Mayıs - 20 Mayıs - 21 Mayıs - 22 Mayıs 2012 (4 Gün)

3. NGBB Doğa Şenliği 24 Mayıs - 25 Mayıs - 26 Mayıs 2013  (3 Gün)

4. NGBB Doğa Şenliği 22 Mayıs - 23 Mayıs - 24 Mayıs – 25 Mayıs 2014 (4 Gün)

5. NGBB Doğa Şenliği 19 Mayıs - 20 Mayıs – 21 Mayıs - 22 Mayıs 2015 (4 Gün)

6. NGBB Doğa Şenliği 17 Mayıs - 18 Mayıs - 19 Mayıs - 20 Mayıs 2016 (4 Gün)

 Gerçekleşecek Şenlik Tarihi:

7. NGBB Doğa Şenliği duyurusu Nisan ayında yapılacaktır.